۱۵- موهبت‌های بزرگ من در زندگی که بخاطر آن‌ها خداوند بخشنده و مهربان را همیشه سپاسگزاری می نمایم

15-80 حیدرعلی هاشمی

 1. اولین و بزرگترین موهبت زندگی من مادر پر عشق و مهربان من بود که در طول زندگی حامی من بود و من به عشق و پشتوانه او خیلی از مسیرهای سخت زندگی را با موفقیت و خوبی طی کردم، ای خدای مهربان قدردان این موهبت تو تا جان در بدن دارم هستم.
 2. من در یک محیط پر از آرامش، صداقت و محبت به دنیا آمدم که خدا را بخاطر آن بسیار شاکرم.
 3. بخاطر وجود خواهرها و بردارهای بسیار مهربانم خدا را شاکرم.
 4. بدلیل آنکه در بچگی در یک محیط روستایی زندگی کرده ام و باید در این محیط از همان سن کم کارهای سخت انجام می دادم و این موضوع من را بسیار توانمند کرد و خودباوری زیادی در من ایجاد نمود، خدا را بسیار شاکرم.
 5. توفیق درس خواندن کمک کرد تا با نظرات مختلف بتوانم آشنا شوم و دید بهتر و وسیع تری نسبت به جامعه و جهان هستی داشته باشم.
 6. یکی دیگر از بهترین موهبت های زندگی من آشنایی با همسرم الهام خانم است که با وجود ایشان توانسته ام مسیر سخت زندگی را به راحتی و با عشق طی نمایم که خدا را بخاطر آن بسیار شاکرم.
 7. تحصیل در دانشگاه صنعتی شریف با کمک بهترین اساتید و همکلاسی ها باعث تقویت روحیه علمی من شد که خداوند را بخاطر آن سپاسگزارم.
 8. بدلیل تحصیل خوب، خداوند نعمت داشتن مشاغل عالی را هم نصیب من کرد و یاریم نموده تا بتوانم توانمندی هایم را بخوبی به منصه ظهور برسانم که این یک امتیاز بزرگ در زندگی من است و خداوند را بخاطر آن بسیار شاکرم.
 9. دوستان بسیار زیاد و خوبی دارم که خداوند را بخاطر آن ها قدردان هستم.
 10. بخاطر داشتن امکانات عالی در زندگیم، امکاناتی دقیقا مطابق آنچه که آرزو داشتم و می خواستم که همه آن ها دقیقا بموقع و در مناسب ترین زمان بدست من رسیده اند، خداوند را بسیار شاکرم.
 11. خدا را شکر با وجود شرایط نامناسب، خداوند مرا حفظ کرده است که بدون داشتن لغزش های عمیق در شغلم از لحاظ قانونی و اجتماعی مسیر کاری خودم را پیش ببرم که خدای مهربان را بخاطر آن بسیار سپاسگزارم.
 12. هر آنچه در روز و شب می بینم و با آنها مواجه می شوم مانند ابر و باد و مه و خورشید و ... که می توانم بخاطر آن ها روزهای عمر خودم را بخوبی طی نمایم خدا را بسیار سپاسگزارم.
 13. خدایا بخاطر تمام کائنات بی نقص تو از تو متشکرم.
 14. و بخاطر آنکه استاد بزرگوار جناب پرفسور بهادری نژاد یاد بنده هستند و مرا یاری می نمایند تا این نعمات را همیشه با خودم زمزمه کنم و انگیزه مضاعفی پیدا نمایم تا بسمت خوبی ها حرکت کنم خدا را بی نهایت شاکرم.

موارد دیگر