۲- پژوهش در پرورش ارزش های انسانی

۲-5 گروه سنی 29 تا 38 سال

سرپرست گروه : آزیتا شیرازی
پست الکترونیک : azitashirazi2020@gmail.com
تعداد اعضا : 10

شاید تمامی انسان ها بدانند ارزش های انسانی چقدر مهم و خوب هستند اما شاید ندانند چطور از آنها در زندگی روزمره خودشان استفاده نمایند. ابتدا بهتر است از خودمان بپرسیم چرا شاد نیستیم؟ چه کمبودهایی باعث می شود جلوی شادی ما گرفته شود؟ و چه ارزش هایی می تواند آن کمبودها را در وجود ما جبران نماید؟ اگر بتوانیم اهدافی را جهت کسب ارزش ها برای خودمان تعریف نماییم و از راهکارهایی جهت پرورش آنها در وجودمان استفاده نماییم، شاید بتوانیم کمبودهای خود را جبران نموده و دلایل عدم شادی خود را از میان برداریم و یا حداقل آنها را کم رنگ نماییم.

ما با دوستانمان در گروه این کار را کردیم. برای کسب ارزش های انسانی ابتدا اهداف بلند مدت و کوتاه مدتی را تعریف نمودیم و از روش های مختلف برای پرورش آنها استفاده کردیم. ابتدا مراقبه، مراقبه روشی است که حتی می تواند تقدیر ما را تغییر دهد. اگر می خواهید خود را از عادات بد خلاص نمایید و از تقدیر رنج آور در امان باشید مراقبه کنید. هربار که مراقبه می کنید تغییراتی مثبت در الگوهای مغز شما پدید می آید. با کمک مراقبه و روش های مختلف پرورش ارزش ها می توانیم متوجه شویم که درون ما تا چه اندازه زیبا و الهی است و چقدر کارها با وجود این درون زیبا می تواند به سادگی و در کمال آرامش پیش برود، موانع از سر راه ما برداشته شود و ما را تا دستیابی به سرور بی نهایت هدایت نماید.

ارزش های مهم در این بازه سنی :

1- اعتماد به نفس2- احترام به موجودات3- سپاسگزاری و ستایش4- عشق بی توقع5- توکل6- پذیرش دیگران7- مسئولیت پذیری8- گذشت و بخشش9- ارتباط با یک یا چند استاد معنوی

صوت معرفی گروه

مطالب تولید شده توسط گروه

شرح زندگی محمدرحیم متقی ایروانی
شرح زندگی توران میرهادی
شرح زندگی پروفسور کیوان مزدا

گروه ها و مطالب مرتبط

گروه سنی 1 تا 6 سال
گروه سنی 7 تا 12 سال
گروه سنی 13 تا 18 سال
گروه سنی 19 تا 28 سال
گروه سنی 29 تا 38 سال
گروه سنی 39 تا 48 سال
گروه سنی 49 تا 58 سال
گروه سنی 59 تا 68 سال
گروه سنی 69 تا 78 سال
گروه سنی 79 سال به بالا