۳- چگونه زندگی شادی را ساخته ایم

۳-۵ آزیتا شیرازی

azitashirazi2020@gmail.com

اعضای خانواده: احمد رضائیان – آزیتا شیرازی – ضحی رضائیان – طه رضائیان

خانواده زمانی شکل می گیرد که دو انسان برای شادتر زیستن با هم همراه شده و باگذشت و صبوری و عشق ورزی بی توقع و خدمت بی دریغ تلاش می نمایند تا به آن دست یابند.

* برای مشاهده کامل مطلب روی گزینه مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید.

من درخانواده ای قرارگرفتم که تا مدتها تنش درآن زیاد بود زیرا من هم چون همه خانم ها دوست داشتم همه چیز از زیر ذره بین من عبور کند کنترل خانواده در دستهایم باشد چون فکر می کردم با این کار می توانم زندگی را شاد سازم اما اشتباه می کردم با این کار فقط افراد خانواده را از خودم دورتر می کردم. تا اینکه با کتابهای جناب دکتر بهادری نژاد آشنا شدم.

خواندن این کتابها به من آموخت که تا ارزشهای انسانی درون خودم را پرورش ندهم و رذایل اخلاقیم را از بین نبرم نمی توانم محیطی شاد و قابل احترام در خانه بوجود بیاورم.

پس خودم را تجزیه تحلیل کرده و ارزشهای انسانی وجودم را تقویت نمودم تا متوجه شوم چه ارزشهایی باعث ایجاد شادی در زندگی می شود.

پس از پرورش مدام این ارزشها کم کم فهمیدم درخانه این من هستم که باید با صبر و عشق ورزی بی توقع به جای نصیحت و قضاوت و دخالت در همه امور با همسر و فرزندانم همراهی کرده از کلمات زیبا برای بیان مقاصدم استفاده نمایم و آنها را فقط بصورت توصیه به آنها بگویم و انتخاب را به عهده خودشان بگذارم. از گفتن ببخشید نهراسم و از این کلمه جادویی در زندگی کمال استفاده را ببرم. با عشق کارهای منزل را انجام داده و با بخشش و بزرگواری و شکرگزاری و توکل درتمام لحظات زندگیم شادی را به خانه خود بیاورم.

بعد از مدتی دیدم که درمنزل ما گرمی خاصی حکمفرما شد. ممکن است باهم کم صحبت کنیم و وقت زیادی را با هم نگذرانیم ولی هم دیگر را درک می کنیم هیچ کس از بقیه ایراد نمی گیرد و همدیگر را قضاوت نمی کنیم. با صبوری و گذشت و توکل و عشق ورزی و با بیان کلمات محبت آمیز درخانه سعی درحل مشکلاتمان می کنیم. خانه کانون گرمی است برای تمام افراد خانواده که بعد از یکروز پرمشغله کاری به آن پناه می آورند و از آن عشق و آرامش و انرژی لازم را برای ادامه حیات می-گیرند. همه شاد هستیم و خدا را بخاطر این موهبت الهی شکر می کنیم.

بیایید با هم خانه خود را به بهشت تبدیل کنیم و مکانی امن برای همسر وفرزندانمان فراهم نماییم تا به شادی عمیق دست یابیم .