آشنایی مختصر با ۳ نفر

4-3 مهندس الهام شیرازی

shirazielham2@gmail.com

مهندس الهام شیرازی در تهران به دنیا آمد. وی در رشته مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شد.

خانم مهندس شیرازی در طی تحصیل در دانشگاه صنعتی شریف، از طریق همکلاسی های خود با عارف، حکیم و شاعر توانای اهل بیت، حاج کمال مشکسار از شهر علم و ادب و عرفان، شیراز آشنا شد و شیفته فضائل اخلاقی، ارزشهای انسانی و عشق به خدا و اهل بیت و همه موجودات و معرفت این حکیم بزرگوار شد و به عرفان روی آورد. ایشان از این پس به طور منظم در جلساتی که حاج کمال مشکسار در تهران برگزار می کردند شرکت کرده و از محضر این بزرگوار کسب فیض می کرد.

در همین جلسات بود که خانم مهندس شیرازی افتخار آشنایی با جناب آقای دکتر مهدی بهادری نژاد که در همان زمان استاد دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی شریف بودند را پیدا نمود.

حاج کمال مشکسار هر پنج هفته یک بار به تهران تشریف می آوردند و یک هفته در تهران به تربیت شاگردان خود می پرداختند و جلسات عرفانی، ذکر اهل بیت (ع) و دعا و نیایش برگزار می کردند. در طی هفته، ایشان هر روز را در منزل یکی از شاگردان خود به سر می بردند. ایشان یک روز را به طور ثابت و منظم به منزل جناب آقای مهندس حیدر علی هاشمی و همسر ایشان، خانم مهندس الهام شیرازی، اختصاص داده بودند. همچنین یک روز جلسه خود را در منزل جناب آقای دکتر بهادری نژاد برگزار می کردند.

پس از درگذشت عارف بزرگوار، حاج کمال مشکسار، خانم مهندس شیرازی که از شاگردان خاص ایشان بود با برگزاری جلساتی خصوصی در منزل خود، راه آن بزرگوار را ادامه داد. وی حدود سیزده سال با تعدادی از شاگردان و شیفتگان حاج کمال و حتی کسانی که بعد از فوت حاج کمال مجذوب عشق ایشان به خدا و ائمه اطهار (ع) شده بودند، درباره عشق، خدمت، گذشت و بخشش و سایر فضایل انسانی صحبت می نمود. سبک خاص خانم مهندس شیرازی در پاکسازی درون و کسب تقوی و فضایل اخلاقی، مبتنی بر بخشش و گذشت بود. تأکید جدی ایشان بر گذشت و توانایی خاص ایشان در پیدا کردن ریشه کینه ها در دل افراد، کمک می کرد که دوستانشان به سرعت مطلوبی در پاکسازی قلب از رذایل اخلاقی نائل شوند.

از دوستان ایشان که به همراهی یکدیگر مسیر کسب اخلاق را می پیمودند می توان دکتر ابوالفضل حقیقت و همسر وی خانم ریحان شکیبا، خانم ها نسترن شریفیان، مریم حاجیان، آزیتا شیرازی و آقای شهرام شمالی را نام برد.

در سال 1391 خانم مهندس شیرازی به همراه ده ها تن از دوستانشان به محضر استاد بزرگوار عشق بی توقع و خدمت بی ریا و تقوی الهی جناب آقای دکتر بهادری نژاد شرفیاب شده و از ایشان خواستند که با اداره جلسات معنوی و عرفانی، عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را با هدف غایی خلقت که همانا رسیدن به شادی عمیق و دراز مدت انسان هاست بیشتر آشنا نمایند. ایشان نیز لطف فرموده و پذیرفتند و از آن زمان تاکنون جلسات منظم حضوری و البته بعد از ظهور بیماری کرونا جلسات منظم مجازی را برگزار نمودند.